۴ راهنمایی برای استخدام

funny-graduation-caps-24

فارغ‌التحصیلان جدید استانداردهای متفاوتی برای کار دارند

امیلی سوکورسی از TTI می‌گوید:

به تازگی با یک گروه کارآفرین در خصوص شرایط بازاریابی در سال ۲۰۱۵ صحبت کردم. یکی از چیزهایی که همیشه مطرح می‌کنم، نسل‌های مختلف در نیروی کار و تغییراتی است که نسل جدید در فرهنگ محیط کار امریکا به وجود می‌آورد.

برای اثبات برخی از حرف‌هایم از یک مقاله در Wall Street Journal استفاده کردم که بیان می‌کرد چطور دانشجویان امریکایی بعد از فارغ‌التحصیلی به قول خود برای کار کردن برای شرکت‌ها عمل نمی‌کنند. شرکت‌ها هم در مقابله با این مسئله دچار مشکل می‌شدند زیرا دانشجویان تصمیم خود مبنی بر عدم همکاری با شرکت‌ها را به اطلاع آنها نمی‌رساندند. دانشجویان در پاییز امسال فرصت‌های شغلی بسیار خوبی دارند. بر طبق این مقاله بیش از نیمی از فارغ‌التحصیلان پیشنهاد کار دریافت کردند که نسبت به میزان ۴۷.۹٪ پارسال افزایش چشم‌گیری است. این مقاله چند نکته‌ی جالب توجه دارد:

اولین نکته این بود که شرکت‌ها از این تصمیم دانشجویان شوکه شدند. برخی از آنها حتی تعیین مجازات‌هایی برای افرادی که به قول خود عمل نمی‌کنند را بررسی کردند و برخی دیگر این دانشجویان را در لیست سیاه شرکت خود قرار دادند. گروهی دیگر هم در یک اقدام نادرست تلاش کردند پیشنهاد کار را زودتر ارائه دهند تا افراد سر قول خود بمانند.

بیشتر این راهبردها به مسئله‌ی اصلی توجه نمی‌کردند. نسل جدید، حتی افرادی که بسیار با انگیزه هستند، مانند نسل‌های گذشته در مورد کار فکر نمی‌کنند. ممکن است یک پیشنهاد کار در محیط کاری سنتی به آنها احساس امنیت دهد، اما این افراد باور دارند که باید کار آنها با علایقشان همسان بوده و از انجام آن لذت ببرند.

زمانی که این افراد به جایی متعهد می‌شوند، این تعهد را به صورت یک دوره‌ی آزمایشی می‌بینند تا متوجه شوند آیا این نقش برای آنها مناسب است یا به عنوان تجربه‌ای می‌باشد تا زمانی که یک فرصت شغلی بهتری که به علایقشان نزدیک‌تر است فراهم شود. گاهی اوقات این دوره‌ی آزمایشی قبل از شروع آن تمام می‌شود.

اما تمام این مسائل به این معنی نیست که شرکت‌ها باید محیط خود را برای این افراد طراحی کنند زیرا در محیط کار امروزی چندین نسل متفاوت حضور دارند. به ۴ نکته‌ی زیر توجه کنید:

  • در عصر اطلاعات، شفافیت بسیار با ارزش است زیرا هر چیزی را می‌توان کشف کرد و در نهایت همه چیز نمایان می‌شود. به همین دلیل، مالک فرهنگ سازمان خود باشید. در زمان استخدام صادقانه در خصوص چیزهایی که فرهنگ شما ارائه می‌دهد، به افراد اطلاعات دهید. ممکن است سازمان شما ساعات کاری منعطف نداشته باشد اما شاید برنامه‌های آموزشی خوبی داشته باشد.
  • فعالیت‌های استخدامی خود را با مفهوم در حال تغییر کار هماهنگ سازید. به جای تلاش برای در بند در آوردن فارغ‌التحصیلان، به آنها پیشنهادات مشروط بدهید که قبل از شروع کار نیاز به توافق هر دو طرف وجود داشته باشد. به افراد جدید فرصت این را بدهید که به جای داشتن حس در دام افتادن یا زندانی شدن، خودشان به شما ملحق شوند.
  • مانند شرکت‌های تکنولوژی یک رویکرد تکامل‌یافته در خصوص تحرک شغلی داشته باشید. انتظار فرسودگی را در بین کارکنان خود داشته باشید و دائماً با آنها در تماس باشید تا جلوتر از آنها در مسیر حرکت شغلیشان باشید.
  • مهم‌ترین نکته این است که بر روی استعدادهایی سرمایه‌گذاری کنید که باورهای مشترکی با سازمان شما داشته باشند به جای اینکه به پاداش‌های استخدامی بالا و یا عناوین مختلف توجه کنند. اکثر افراد نسل جدید مانند گذشته تحت تاثیر این محرک‌ها قرار نمی‌گیرند. این افراد به دنبال کاری هستند که با ارزش‌های آنها هماهنگ باشد، زیرا کار خود را به عنوان انعکاسی از خود می‌بینند.

سعی کنید استخدام کمتر به عنوان یک کار برای ۳۰ آینده و بیشتر به عنوان چیزهایی باشد که قرار است در چند سال آینده با هم انجام دهید.

برگرفته از انتشارات TTI