English فـارسـی

ترکیب تجربیات مشاوره، پژوهش و آموزش ما را به جایی رسانده است که بتوانیم محصولاتی را برای سهولت کار مدیران منابع انسانی، مدیران ارشد و مدیران آموزش طراحی و تولیدکنیم. همچنین توانستیم به کمک دوستان کانادایی خود ابزارهای مدیریتی برای تسهیل پروژه‌های مشاوره و آموزش گرد هم آوریم.

ممیزی منابع انسانی


 آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید شرایط واحد منابع انسانی چگونه است؟ تاچه اندازه مسئولیت‌های منابع انسانی را به تمامی انجام می‌دهیم؟ تا چه حد به تمام وظایف این واحد واقف هستیم؟ این ابزار آنلاین که توسط تیم خلاق بر اساس مدل انجمن مدیریت آمریکا توسعه یافته است، به شما کمک می‎کند تا موقعیت مدیریت منابع انسانی را در سازمان خود را به صورت داخلی و بدون نیاز استفاده از مشاوران ارزیابی کنید.

پرونده منابع انسانی


همه مدیران برای پرونده‌سازی، طراحی فرم‌های مدیریتی خود دچار چالش می‌شوند. همه دوست دارند بهترین راه را برای سازمان‌دهی فایل‌های خود انتخاب کنند که الزاما احتیاجی به سیستم‌های پیچیده رایانه‌ای نداشته باشد. مدیران منابع انسانی همچون بقیه به سازمان‌دهی فایل‌ها، فرم‌هاو مستندات خود نیاز به رویه‌ای ساده اما کارا دارند. سایز سازمانی شما مهم نیست تعدد اسناد همیشه گیج کننده هستند. گروه مشاوره مدیرت خلاق به کمک تجربه خود فرم‌های مدیریت منابع انسانی را تهیه کرده است که به کمک آن می‌توانید به اسناد و مدارک خود سرو سامان دهید. برای دریافت اسناد کافی است روی آن کلیک کنید و فرم مورد نظر خود را خریداری نمایید. به همراه هر فایل یک‌سری پیشنهادات جالب برای سازمان‌دهی در اختیار شما
 قرار می‌گیرد.
 
 

درخت ایده


ایده‌های ما جایی بیرون از ذهن ما باید به نمایش درآیند  تا میزان عملی بودن و جذاب‌بودن‌اش دیده‌شود. قبل از انجام هرکاری باید آن را بررسی کرد، درخت ایده محصولی است که به سازمان شما کمک می‌کند تا ایده‌های خلاقانه درون ذهن افراد خود را به نمایش درآورید تا با چالش کشیدنِ بدون قضاوت بتوانید آن‌ها را بسنجید.
 

DISC


ابزار مديريتي تحت وب DISC راه‌كاري مناسب براي بهبود عملكرد افراد در محیط کار مي‌باشد. اين ابزار به افراد كمك مي‌نمايد تا بتوانند رفتار خود و ساير افراد را در مدت زماني بسيار كوتاه شناسايي نموده و ارتباطات بین‌فردی خود را بهبود بخشند. ابزار DISC گـزارش‌هـايي را ارائـه مي‌نمـايد كه نـه تنها رفتارهاي منحصربه‌فرد شخص را ‌شناسايي
مي‌نمايد، بلكه وي را در تغيير رفتارهاي خود در شرايط مختلف به گونه‌اي راهنمايي مي‌كند كه در ارتباط با ديگران به موفقيت بيشتري نايل گردد.

PIAV


اين پرسشنامه با در نظر گرفتن ديدگاه‌هاي تعريف شده از سوي اشپرانگر، روانشناس شهير قرن بيستم، پاسخ‌هاي هر شخص را در قالب شش نگرش سنجيده و مقايسه‌اي با آخرين ميانگين موجود از نگرش افراد جامعه ارائه مي‌‌‌دهد. اين تكنيك انسان را در فهم "چرايي" رفتارش ياري مي‌رساند. اين نگرش‌ها عبارتند از :
- نگرش نظري و علمي
- نگرش سود‌مندي عملي
- نگرش فردگرايانه  - نگرش قاعده‌مندانه
- نگرش اجتماعي
- نگرش هنري همراه با حس زيبايي شناسي
به کمک اين گزارش مي توان به فهم درستي از محرک هاي رفتاري و نگرش هايي که در پس اعمال افراد وجود دارد دست يافت.

PTSI


سازمان‌ها در همه جا به دنبال راه‌های بهتری برای دستیابی به افراد مستعد یا همان استعدادها برای تضمین موفقیتشان هستند. نداشتن عملکرد شغلیِ مناسب و ترک خدمت کارکنان منجر به از دست دادنِ فرصت‌ها و افزایشِ هزینه‌ها در سازمان می‌شود. بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که مدیران به دنبالِ راه‌هایی برای ارزیابی، توسعه و نگهداشتنِ استعدادهای برتر باشند. TTI ابزار ارزیابیِ تثبیت یافته‌ای دارد که شما را در این تلاش یاری کند.
استعداد، اصلی‌ترین دارایی در سازمان‌های امروز است و کلیدِ استفاده از این دارایی یافتن روش‌هایی موثر برای درک صحیح هر فرد است. این ابزار در توانایی‌اش برای ارزیابیِ ساختار ادراکی یک فرد یکتاست. نتیجه این آزمون، رتبه‌بندی دقیقی از استعدادها و شایستگی‌ها ارائه می‌دهد که پتانسیلِ فردی برای عملکرد مناسب را توصیف می‌کند و از همین راه کلید اصلی برای کشف، نگهداری و توسعه‌ی استعدادها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

TriMetrix


در بازارِ امروز، روند‌های رقابتی جذبِ استعدادها، داشتن راهی کارا برای ارزیابی، توسعه و نگهداشت استعدادها را به امری حیاتی تبدیل کرده‌اند. شرکت‌ها باید برای کشف مشخصه‌های واقعیِ عملکرد ممتاز پا را از رزومه‌های سنتی، مصاحبه‌ها و فرآیند ارزیابی عملکرد سالیانه فراتر گذاشته‌اند. این ابزار خصیصه‌های لازم یک فرد را برای داشتن عملکرد مناسب در شغل، براساسِ تحلیلی یکتا در سه زمینه انجام داده، چگونگی، چرایی و چیستیِ عملکردِ ممتاز را توضیح می‌دهد. این امر تنها از طریق ارزیابیِ بی‌طرفانه از رفتارهایی که افراد با خود به محیط کار می‌آورند، عوامل درونی که به افراد انگیزش می‌بخشد، و پتانسیلِ آن‌ها برای فراهم‌آوردنِ مهارت‌های فردی که شغل به ‌آن نیاز دارد امکان‌پذیر است.
به عنوان ابزاری برای بهینه‌کاوی، همین سه بعد در ابزاری تکمیلی برای اندازه‌گیریِ نیازمندی‌های شغل به کاربرده شده، نظامی کامل را برای مقایسه‌ی استعداد با سمت و خلقِ بهترین ترکیبِ فرد- شغل فراهم می‌آورد. با استفاده از تمامِ اجزای این راه‌حل یعنی نسخه‌ی ارزیابی شغل و نسخه‌ی ارزیابی فرد، این ابزارِ قدرتمند از این‌که استعدادِ برتر را استخدام‌کرده، توسعه داده و نگه می‌دارید اطمینان حاصل می‌کند.

انباره فرهنگ سازمانی :: OCI


سازمان‌دهی کردن و مدیریت فرهنگ سازمانی برای زنده کردن ارزش­‌های سازمانی و پشتیبانی از استراتژی‌­های سازمان، ترویج تطبیق‌پذیری، حرکت در مسیر اهداف و توسعه پایدار، امری حیاتی است. پرسشنامه «انباره‌ی فرهنگ سازمانی» یا به اختصار OCI مانند دوربین یک عکس از فرهنگ سازمانی شما بر می‌دارد و شما می‌توانید سازمان خود را در آن ببینید. بعد از برگزاری دوره کوتاه فرهنگ کاری بار دیگر از این پرسش‌نامه استفاده می‌شود اما این بار شما از پرسشنامه برای ترسیم فرهنگ سازمانی ایده‌آل استفاده می‌کنید. شناختن مدل فرهنگ سازمانی جاری و فرهنگ ایده‌آل به شما کمک می‌کند تا مسیر بهتری برای حرکت به سمت بهبود ترسیم کنیم. پژوهش‌ها نشان داده است که سبک‌های مختلف OCI‌ به موارد مختلفی در سازمان از جمله رضایت شغلی، کارتیمی، تطبیق‌پذیری، کیفیت خدمات، پیاده‌سازی استراتژی و عملکرد مالی مرتبط است. این مدل توسط دکتر کلیتون لافرتی(دکتری روانشناسی) و دکتر رابرت کوک (دکتری مدیریت) طراحی شده‌است و امروز به صورت بین‌المللی توسط شرکت Human Synergestic که خود پایه‌گذاران آن هستند، عرضه می‌شود. این سازمان ابزارهای اندازه‌گیری حوزه‌های توسعه فرد و گروه را ایجاد می‌کنند. هدف این سازمان کمک به مشاوران برای عارضه‌یابی و ارائه راه‌کارهای بهتر است. گروه مشاوره مدیریت خلاق این راه‌کار را به صورت آنلاین به زبان فارسی برای پارسی زبانان ارائه می‌کند.