English فـارسـی

گروه مشاوره خلاق باور دارد که هر سازمان محیطی یکتا است. به همین دلیل ما به جای تجویز نسخه‌ای آماده برای شما، در کنارتان قرار می‌گیریم؛ با شما فکر می‌کنیم، طراحی می‌کنیم و اجرا می‌کنیم. ما باورمان اینست که به پشتوانه‌ی علم، دانش، تجربه و شبکه‌ی قوی که در اختیار داریم، قدرت فکر و ایجاد ایده‌های تازه و خلاقانه برای حل چالش‌های سازمانی شما را یافته‌ایم. تخصص ما آموزش و مشاوره در
حوزه‌های مرتبط با توسعه کارکنان و مدیریت منابع انسانی است.

دوستان ما تجربیات ما تیم ما

دوستان ما


دوستان خوب، سرمایه سازمانی ما هستند. سرمایه‌‌ای که با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست. از زمان آغاز کار تا به کنون، دوستان خوبی  در کنارمان بودند  تا ما را قوی‌تر، نوآورتر و متفاوت‌تر کنند.

- شرکت Target Training International در سال 1984 در آمریکا تاسیس شد. توجه این شرکت به تولید ابزارهای آموزشی و مشاوره‌ای برای شرکت‌ها بوده و هست. این شرکت ابزارهای خود را به 40 زبان در 90 کشور ارائه می‌کند.براساس مجلات هاروارد بیزینس رویو و تایمز این شرکت بزرگترین و موفق‌ترین شرکت ارائه ابزارهای آنلاین مدیریتی می‌باشد. امروزه همه این شرکت را به نام TTI Success Insights می‌شناسند.

- راهنمایی‌های دکتر سید محمد اعرابی یکی دیگر از سرمایه‌های با ارزش این تیم جوان است. رئیس هیات‌مدیره‌ی پژوهشکده مدیریت سما، از پیش از شروع به کار خلاق به عنوان استاد و راهنما در کنار این تیم جوان قرار گرفته و دلگرمی ما در توسعه علم و عمل بوده‌اند.
- همکاری با شرکت کانادایی RPMZ به ما کمک کرده است تا از دسترسی به ابزارهای روانشناختی با روایی و پایایی بالا که جوابگوی نیازهای سازمان‌ها امروز هستند، اطمینان داشته باشیم. خانم شریل توماس مدیرعامل RPMZ نیز دوست عزیز تک‌تک ماست و از ابتدا به عنوان مربی و مشاور، خلاق را همراهی کرده است. ایده‌ها، نظرات و رویکرد ایشان بزگ‌ترین الهام‌بخش این تیم نوپا بوده است.
- خانم جنیفر گریوز کین با داشتن مدارک رسمی مربی‌گری حرفه‌ای مدیران ارشد از PCC و برنده شدن در International Coach Federation Prism Award توانایی بالایی در تربیت و مربی‌گری مدیران ارشد دارند. ایشان در حوزه‌های رهبری، توسعه سازمانی و مربی‌گری مدیران ارشد با این گروه همکاری می کنند. همچنین ایشان مدرک مدرسی نورو-رهبری(Neuro-Leadership)را دارند.
- شرکت تایم به مدیریت دکتر حمیدرضا محمدی رابط بین ما با صنعت و همچنین مشاور ما در روابط بین الملل هستند. دوستی و حمایت این شرکت به ما کمک می‌کند تا دسترسی به منطقه خاورمیانه تسهیل گردد و حضور این تیم جوان در صنایع مختلف ایران توسعه یابد.
 
 

مشتریان ما

آواتک
مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف
موسسه مطالعات و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی پاسارگاد
گمرک جمهوری اسلامی ایران
شرکت مهادصنعت شرق
هلدینگ هنری اکنون
مدرسه اشتغال دانشگاه صنعتی شریف
 موسسه آموزشی و پژوهشی سینا
شرکت رهنما
شرکت ارتباط تصویر اشاره
کافه بازار
گالری محسن
فروشگاه زنجیره‌ای رفاه
کاربانک
شرکت فراب
شرکت آلیاسیس
استودیو هورخش
 سازمان مدیریت صنعتی کرمان
همکاران سیستم
مجتمع سنگ آهن جلال‌آباد
مجموعه سالن‌های آرایشی گیوا
توسعه ارتباطات وادی رایمندان
شرکت مهندسی ایپاد (ایده‌پرداز پاسارگاد)
بانک شهر

مدیران ما

ما یک تیم کوچک هستیم که بنا به نیازمان از شبکه دوستان خود در داخل و خارج از ایران نیز کمک می‌گیریم. هر کدام از ما تجربه و مهارت‌های متفاوتی از یکدیگر دارد، همین نیز باعث شده است تا در کنار هم قوی و چالاک شویم. تیم مرکزی خلاق شامل افراد زیر است:   

فائزه السادات اعرابی

سال 1363 به دنیا آمدم و در یکی از محله‌های پردرخت تهران بزرگ شدم. دانشگاه را با تحصیل هم‌زمان در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار و حسابداری شروع کردم، در مقطع فوق‌لیسانس کسب و کار خواندم و به خاطر علاقمندی‌های بی‌شمارم به مدیریت شهری هم سرک کشیدم. هم‌زمان با تمام شدن تحصیلات لیسانس و به بهانه‌ی گذراندن دوره‌ی کارآموزی وارد دنیای کار شدم. به پشتوانه‌ی تحصیل در دو رشته چندین مسیرشغلی روبروی خودم متصور بودم. مدتی کوتاه در شرکت همکاران‌سیستم، و نزدیک به یک سال به عنوان برنامه‌نویس در شرکت رایورز کار کردم و با تکیه بر پشتوانه مالی، مدتی در کاریز تجزیه و تحلیل مالی انجام دادم. امروز اعتراف می‌کنم دانش در چند رشته بیشتر از این‌که مسیرهای متعددی جلویم بگذارد باعث سردرگمی‌ام شد. ناتوانی شرکت‌ها در تعریف مسیر شغلی و نبود کسی به عنوان مربی‌ و چشم‌اندازآفرین برای کسی با مشخصات من در سازمان‌ها بیش از  هر چیز دیگر،
مایوس‌کننده بود.
همزمان با تحصیل در دوره فوق‌لیسانس با مباحث مربوط به رفتار و منابع انسانی آشنا شدم. پروژه‌ی پایانی‌ام را در همین حوزه تعریف کردم و بعد به پیشنهاد استاد راهنمایم، خانم شریل توماس در شرکتی که چند نفر از دانشجویان قبلی‌اش با کمک او راه انداخته بودند در بخش تحقیق و توسعه شروع به کار نیمه‌وقت کردم. گلاره، مدیرم در آن زمان و شریک و همراه امروزم با انرژی فوق‌العاده‌اش یکی دیگر از دلایل خداحافظی کامل من – حداقل تا به امروز -  با دنیای IT و مالی شد. بعد از مهاجرت گلاره مدیر بخش شدم. بیش‌تر درگیر طراحی آموزش و مشاوره بودم و پس از تغییر ساختار داخلی شرکت در حوزه‌ی اجرایی پروژه‌ها وارد شدم. از سال 1390 بار دیگر به دانشگاه دوره‌ی لیسانسم، دانشگاه تهران برگشتم و تحصیل در رشته‌ی رفتار سازمانی را در مقطع دکتری آغاز کردم. همزمان به کار به عنوان مشاور و مدرس مستقل گرایش پیدا کردم.  مدتی در پژوهشکده مدیریت سما مدیر پروژه و مشاور شدم. از سال 1392 گروه مشاوره مدیریت خلاق را به همراه گلاره و هیلا ساخته‌ایم و برای خلاقیت و عملی‌کردن ایده‌هایمان با آزادی عمل بیش‌تر تلاش می‌کنیم.

دکتر گلاره فرهادیان

سلام، من متولد 1357 هستم. فارغ التحصیل رشته نرم افزار از دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب تهران در سال 1380. از ترم سوم در شرکت تیناسامانه به مدیریت آقای فاخری به عنوان برنامه‌نویس شروع به کار کردم. پس از مدتی مدیر محصول ERP شرکت هانساورلد در ایران شدم و در سال 2005 به هانساورلد مرکزی به مدیریت آقای کارل بهلین در سوئد رفتم و به عنوان مدیر محصول بین الملل مشغول به کار شدم. قبل از رفتن دانشجوی آزاد MBA  دانشگاه شریف بودم و هم چنین فارغ التحصیل کارشناسی ارشد MITM سازمان مدیریت صنعتی تهران بودم. دوسال در همین سمت در کشورهای روسیه، استونیا، نوروژ، فنلاند، امارات متحده عربی، لهستان و سوئد کار می‌کردم. در سال 2007 به ایران باز گشتم و با دنیای فناوری اطلاعات خداحافظی کرده و به دنیا زیبای انسان‌های سازمان پا گذاشتم. در شرکت کیسون به عنوان مشاور توسعه پایدار کار می‌کردم که به ونزوئلا رفتم همچنین دانشجوی دکتری کسب و کار با گرایش مدیریت منابع انسانی از دانشگاه بوردو شدم سپس مدیر تحقیق و توسعه در یک شرکت مشاوره مدیریت شدم و دو سال در آنجا بودم. سپس به کانادا مهاجرت کردم و در سال 2011 از دانشگاه بوردو فارغ التحصیل شدم. در کانادا محقق در دانشکده کسب و کار دانشگاه سایمون فریزر بودم. در سال 2012 ازدواج کردم و در سال 2013 به ایران بازگشتم. در اینجا با همکاران قدیمی خود فائزه و هیلا، خلاق را بنا نهادیم. تجربیات من رنگارنگ است به همین دلیل ذهنی رنگارنگ دارم برای خلق ایده‌های جدید. زندگی در کشورهای متفاوت به من یاد داد چگونه دیگران را درک کنم تا آنچه را که لازم است طرح کنم. من ساده می‌اندیشم و ساده طرح می‌کنم. بسیار مشتاقم که کاری را انجام دهم که تا به حال کسی نکرده است و این «من» تنها در کنار فائزه و هیلا شکوفا شد. من به ورزش، زندگی سالم، مطالعه، فیلم دیدن و آشپزی بسیار علاقه دارم و همسرم بزرگترین دلیلم برای شادی من است. مهارت من در گفتمان سازنده، ایجاد اشتیاق در تیم، مسئول کردن دیگران و پیگیری در کار است.
 

هیلا هوشنگی

من هیلا هوشنگی، متولد 1364 هستم. لیسانس  مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار دارم و در سال 1387 فارغ‌التحصیل شدم. در مباحث مربوط به کامپیوتر به موضوع
 Networking نسبتاً علاقمند شدم و موفق به اخذ مدارک مرتبط سیسکو و مایکروسافت گشتم. پس از مدتی در همین حوزه در بخش IT، شرکت HUAWEI، به صورت کوتاه مدت مشغول به کار شدم. به دلیل مجاورت بخش IT با دپارتمان منابع انسانی کم‌کم علاقمندی من به مباحث مدیریت منابع‌انسانی شکل گرفت. تجربه حضور در شرکت بین‌المللی HUAWEI و روبه‌رو شدن با دیدگاه بین‌المللی منابع‌انسانی نسبت به شرکت‌های ایرانی موجب گرایش من به حوزه مدیریت منابع انسانی گشت. درست همینجا بود که مطمئن شدم ادامه تحصیل در رشته مدیریت را دوست دارم. بنابراین تصمیم گرفتم برای کنکور ارشد مدیریت، خودم را آماده کنم. جواب کنکور آمد و من در همان رشته‌ای که دلم می‌خواست در دانشگاه تهران قبول شدم. بعد از اتمام واحدهای درسی بلافاصله در یک شرکت مشاوره مدیریت در بخش مشاوره استخدام شدم و خوشبختانه فعالیتم را با اجرای پروژه طراحی کاتالوگ شغلی برای شرکت مکو که یکی از زیرمجموعه‌های مپنا است، شروع کردم. به واسطه این پروژه با بخش‌های مختلف و اساسی منابع انسانی مثل ارزیابی عملکرد، شرح شغل،  HSE، کارراهه شغلی، نیازسنجی آموزشی و... آشنا شدم. از طرفی به دلیل کار در شرکت مذکور و ماهیت شغل مشاوره توانستم به شرکت‌های مختلفی راه یابم و با سیستم‌های مختلف منابع انسانی آشنا شوم. در کنار کار مشاوره مدیریت، کم‌کم وارد دنیای آموزش مهارت‌های نرم هم شدم و کارگاه‌های بسیاری را برای شرکت‌های مختلف اجرا کردم.
هم‌اکنون در کنار فائزه و گلاره، تیم جوان، نوآور و عملگرای خلاق مشغول به کار هستم. در خلاق به عنوان یکی از مالکین کسب و کار دیدگاه جامع‌تری نسبت به چگونگی راه‌اندازی و توسعه کسب و کار نوین پیدا کردم. همچنین مشارکت از صفر تا صد پروژه‌ها دنیای کاری من رو چالشی‌ و آموزنده‌تر کرد. در اینجا جدی تر از قبل کار مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی را انجام می‌دهیم.گروه خلاق دنیای ایده‌های بکر و متفاوت است و قدرت من در اجرایی کردن ایده‌هاست. من به پشتکار و پیگیری انجام کار معروفم و  انجام تیمی کارها انرژی‌ام را مضاعف می‌کند.